SKU
PKFG28MMX124
28mm x 12" (4:1) Forest Green Plastic Coil
12'' Plastic Coil is the perfect length for binding an 11'' edge. 4:1 pitch refers to how many holes there are (4) per (1) inch and this is the most popular pitch for Plastic Coil as it makes inserting the coil easier.
Special Price
$28.82
Regular Price
$0.69/ea
Case of 50
|
$0.58/ea
Specifications
| Stocked In Canada | No |
|---|---|
| Quantity per Case | 50 |
| Colour | Forest Green |
| Sheet Capacity | 215 |
| Length | 12" |
| Pitch | 4:1 |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Size | 28 mm |
We found other products you might like!




